Program Mama i Dziecko

Bo wasza wspólna przygoda rozpoczyna się już w brzuszku

Powstaliśmy by spełnić Twoje oczekiwania w zakresie zajęć Pilates oraz pokrewnych form Body&Mind. Tylko u nas odkryjesz czym jest prawdziwy Pilates, poznasz techniki ćwiczeń grupowych na macie, ze sprzętem oraz indywidualnych na reformerze. Tylko u nas spotkasz prawdziwych profesjonalistów i pasjonatów Pilates.<br><br>Jesteśmy specjalistami i jesteśmy tu dla Ciebie.

Cele programu?

Program Mama i Dziecko ma na celu zaktywizowanie kobiet w ciąży oraz kobiet po porodzie, opiekujących się swymi pociechami. Główną ideą programu jest zwiększenie wśród kobiet świadomości potrzeby ruchu i dbania o siebie, a zarazem o swoje dziecko, w trakcie ciąży, jak również konieczności aktywności fizycznej po porodzie.

Ponadto program kładzie nacisk na istotny aspekt rozwoju psychomotorycznego i sensomotorycznego dziecka, zachodzącego w relacji kontaktu matka-dziecko.

Celem jest nie tylko rozwój fizyczny wśród grupy mam, ale i rozwój emocjonalny, ruchowy i sensoryczny wśród grupy dzieci.

Rodzaje zajęć

Zajęcia dla kobiet w ciąży na sali

Zajęcia godzinne ogólnorozwojowe łączące w sobie ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, koordynacyjne, wzmacniające główne partie mięśniowe, zabezpieczające odcinek lędźwiowy kręgosłupa poprzez pracę na mięśniach głębokich. Zajęcia oparte w dużej mierze na ćwiczeniach metody pilates. Z wykorzystaniem rozmaitych przyborów jak duże i małe piłki, dyski sensomotoryczne, taśmy, koce, kółka do ćwiczeń, kijki.

Zajęcia dla matek z dziećmi

Zajęcia godzinne ogólnorozwojowe, przeznaczone dla mam i ich dzieci od 4 miesiąca życia. Specyfiką zajęć jest połączenie treningu dla mamy – ćwiczeń koordynacyjnych, wzmacniających, oddechowych, relaksacyjnych, opartych w dużej mierze na ćwiczeniach metody pilates, z treningiem sensomotorycznym dzieci. Podczas, gdy mamy pracują nad siłą głównych partii mięśniowych ze szczególnym uwzględnieniem mięśni głębokich ciała, ich dzieci, poprzez aktywizację wzrokowo-słuchowo-dotykową, rozwijają się sensomotorycznie. Takie połączenie daje ogromne korzyści zarówno mamie jak i dziecku – jest to wspólna praca nie tylko nad rozwojem fizycznym matki i dziecka, ale i nad rozwojem więzi i poczucia bliskości w reakcji matka-dziecko. Zajęcia z wykorzystaniem rozmaitych przyborów jak duże i małe piłki, dyski sensomotoryczne, taśmy, koce, kółka do ćwiczeń, kijki., kolorowe piłeczki, grzechotki.

Prowadzące program

Agnieszka Dzieniakowska

Jestem psychologiem, etnologiem, nauczycielem pilates, trenerem personalnym. W moim życiu bardzo ważni są ludzie i czerpie ogromną satysfakcję z tego, że mogę z nimi pracować. Jestem zwolenniczką świadomej pracy z ciałem, czyli takiej pracy, która jest połączeniem myśli, psychiki, emocji i ruchu ciała. Dla mnie ciało jest skarbnicą wiedzy o człowieku i jego doświadczeniu, a ruch umożliwia kontakt z ciałem, pozwala na wyrażenie siebie, poznanie swoich możliwości, a także swoich słabości. W pracy jako nauczyciel Pilates wykorzystuję ruch jako narzędzie, które nie tylko mobilizuje, stabilizuje, wzmacnia ciało, ale także jako takie, dzięki któremu poznajemy swoje ciało, zakotwiczamy się w nim, odnajdujemy miejsca pozamykane, napięte i staramy się nad nimi pracować. Osobiście traktuje ruch jako sposób komunikacji zarówno wewnętrznej, z samym sobą, jak i zewnętrznej, z innymi ludźmi i światem.

Moje wieloletnie doświadczenie w pracy trenera jest poparte licznymi dyplomami i certyfikatami najlepszych szkół w Polsce i za granicą. Systematycznie się doszkalam, biorę udział w różnorodnych kursach i warsztatach, które poszerzają i pogłębiają moją wiedzę.

Oprócz standardowych treningów pilates, specjalizuję się w pracy z kobietami w ciąży, oraz po porodzie. Prowadzę ponadto zajęcia dla mam z dziećmi na których łączę pracę z ciałem wraz ze spontanicznym ruchem i swobodną zabawą dzieci. Jestem pomysłodawczynią projektu - Program Mama i Dziecko.

Na swoje zajęcia zapraszam wszystkich, którzy chcą poznać swoje ciało, odnaleźć siebie w ruchu i poczuć satysfakcję z wykonanej pracy.

Magdalena Nowak

mgr fizjoterapii UM w Łodzi, założycielka i właścicielka renomowanego centrum gimnastycznego i prozdrowotnego MOVIMENTO Łódzkiego Centrum Pilates. Od 2010 roku dyplomowana instruktorka pilates, od 2011 roku uczestniczka wielu szkoleń jednej z najlepszych szkół pilates na świecie, w tym między innymi szkolenia dotyczącego ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie. Zawsze aktywna, zawsze w naturalny sposób dbająca o swoje zdrowie. Obecnie w trzecim trymestrze ciąży, wciąż aktywna fizycznie, jest dowodem na to, że ruch w ciąży jest niezwykle ważny.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera i odbierz rabat
w wysokości 20zł do wykorzystania na zakup karnetu.
Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

Honorujemy karty